TRADYCYJNE CZY NOWOCZESNE? -jakie powinno być doskonałe wesele

Są ciotki, dla których rosół i schabowy to świętość, a z drugiej strony znajomi ze studiów i pracy pewnie oczekują co najmniej kremu z dyni i sushi. Czy starsze pokolenie będzie dobrze bawiło się bez disco polo? Czy możemy zrezygnować z oczepin?…

Każda narzeczeńska para staje przed tymi dylematami. Młodzi chcą, żeby wesele wszystkim się podobało, wszyscy doskonale się bawili i wszystkim wszystko smakowało. Ta postawa jest naturalna i powszechna, a jednak prędzej czy później prowadzi do frustracji.

Niemal każda przyszła Młoda Para wpada w niebezpieczną pułapkę chęci dogodzenia gustom każdego gościa. A przecież trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to praktycznie niemożliwe! Jaką więc należy przyjąć taktykę, by przeżyć przygotowania bez zbędnego stresu, a na weselu nie zamartwiać, że może komuś coś się nie podoba?

Po pierwsze, drodzy Narzeczeni, to jest Wasze święto. Zaproszeni goście w znakomitej większości świetnie rozumieją ten fakt i uszanują Wasze decyzje, nawet jeżeli sami zrobiliby coś inaczej. Dlaczego? Bo dobrze Wam życzą i naprawdę nie myślą o sprawieniu Wam przykrości swoim niezadowoleniem. Musicie o tym pamiętać!

Najgorsze co może przydarzyć się Waszemu weselu, to kiepsko bawiący się… Państwo Młodzi, czyli Wy. Zabawy weselne Was żenują i napawają przerażeniem? Nie róbcie ich, nawet jeżeli rodzice bardzo naciskają. Pierwszy taniec Was przerasta? Może warto wymyślić jakiś ciekawy zamiennik. Któreś z Was nie je mięsa? Być może pieczone prosię wjeżdżające na salę w towarzystwie sztucznych ogni, (marzenie przyszłego teścia), to jednak drobna przesada. Wasze wesele powinno być spójne z Waszymi poglądami, odczuciami i poczuciem estetyki.

Nie oznacza to oczywiście, że możecie zaserwować tylko to co sami lubicie i zupełnie nie myśleć o oczekiwaniach Waszych gości. Wszelkie skrajności zamieniają wesela w katastrofy. Warto znaleźć złoty środek, zwłaszcza jeśli mowa o menu.

Tradycyjne wesela to jest to, co niemal zawsze się sprawdza. W dzisiejszych czasach warto je jednak trochę unowocześnić. Catering Żarełko doskonale potrafi łączyć tradycję z nowoczesnością. Tradycyjna zimna płyta na stołach, a wykwintne przekąski na eleganckim bufecie. Tradycyjna wódka na stołach, a na szwedzkim stole wybór kolorowych alkoholi i ciekawych napojów. Zamiast tortu wielka patera z muffinkami. Zamiast rosołu – finezyjna zupa krem. Zamiast drobnych ciasteczek na stół – słodki bufet z fontanną czekoladową i deserami. Catering Żarełko potrafi tak skomponować menu, żeby każdy gość znalazł coś dla siebie, nie ważne czy jest tradycjonalistą czy zwolennikiem nowości kulinarnych.

To czy wesele będzie tradycyjne czy nowoczesne zależy przede wszystkim od Waszych upodobań i od Waszej decyzji. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że w kwestii menu macie naprawdę bardzo duże pole manewru i jeśli tylko natkniecie się na tak elastyczny catering, jak Żarełko, możecie mieć pewność, że przynajmniej w kwestii jedzenia każdy gość będzie zadowolony. A jedzenie to przecież przynajmniej połowa sukcesu!

Podziel się tym!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Łukasz Kocur <span>Właściciel</span>

Łukasz Kocur Właściciel

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zapisz się na newsletter

Sprawdź kategorię:

Kategorie
To też Cię zainteresuje:

Catering od zadań specjalnych

Mała impreza rodzinna. Komunia. Konfirmacja. Wesele. Bankiet na kilkaset osób. Impreza plenerowa na 4500 osób. Co łączy te wszystkie przyjęcia? Z każdego z nich nikt nie może

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą